Rólunk Kapcsolat Impresszum
hírek
Lékó Péter–Li Chao sajtótájékoztató
Lékó Péter–Li Chao sajtótájékoztató Szegeden

2015. augusztus 13-án délután Lékó Péter–Li Chao sajtótájékoztató volt Szegeden az Ifjúsági Házban. Az eseményen a két játékos mellett részt vett dr. Kozma József (Szeged város képviselője, a Maróczy Géza Sakk Egyesület elnöke), aki a város és lakói nevében üdvözölte a vendégeket. Mellette Verőczi Zsuzsa (jelenleg a magyar bírói kar egyetlen oylan nemzetközi bírója, aki „A” kategóriás minősítéssel rendelkezik. Li Chao nagymester, aki 2748 pontjával a világranglista 14. helyezettje. Lékó Péter naygmester, Szeged város díszpolgára, aki 2714 pontjával jelenleg a 33. a világranglistán, és a hazai közönség előtt szeretné emlékezetessé tenni felkészülését a szeptemberben induló világkupára. A kép jobb szélén Mészáros Attila, aki a Magyar Sakkszövetség főtitkáraként üdvözölte a verseny résztvevőit és a sajtótájékoztató érdeklődőit. A párosmérkőzésen az első játszmában Li Chao vezeti a világos bábukat. Amennyiben a hatodik játszma is döntetlenül végződne a hivatalos FIDE-játékidővel folyó tornán, akkor két villámpartit váltanak a játékosok 5–5 perces gondolkodási idővel, minden lépésnél 3 másodperc bónuszidővel. Amennyiben ekkor is döntetlen lenne az eredmény, akkor „hirtelen halál” következik. Ekkor világos 5 percről indul, míg sötét 4 percet kap, de sötétnek elég a döntetlen is a győzelemhez.